15.06.2022[art]

Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács

На Свалявщині на території санаторію Квітка Полонини пройшов 10-й міжнародний Скульптурний симпозіум, організований ГО Pro Arte-Munkács/«Про Арте Мункач».

З 2014 року, Громадська організація Pro Arte-Munkács/«Про Арте Мункач» на чолі зі скульптором, митцем Петром Матлом розпочала реалізацію грандіозного в культурному, соціальному та туристичному плані проєкту – «Карпатський скульптурний шлях», який має на меті створення нового культурно-туристичного осередку в Карпатському регіоні. Для реалізації даного проєкту потрібні скульптури, багато скульптур і вже у 2014 році відбувся перший Скульптурний симпозіум, який поклав початок проєкту.

У 2022 році відбувся десятий симпозіум, який вже традиційно проходив у неймовірно атмосферному місці – санаторії «Квітка полонини», що на Закарпатті. Цей симпозіум був незвичайний і ми всі розуміємо по якій причині, проте варто сказати чим саме він різниться від  попередніх подій : перше варто відзначити, що цього року скульпторів було набагато більше ніж зазвичай. У класичному симпозіумі від Pro Arte-Munkács/«Про Арте Мункач», учасників біло не більше 7 , на 10 симпозіумі було створено 11 скульптур. Відрізняло цей симпозіум від інших і те, що зазвичай симпозіуми ультра міжнародні, адже приїздили скульптори з різних країн світу : Бельгія, Італія, Туреччина, Китай, Індія, Іран, Ізраїль та з багатьох інших країн. Цього разу скульптори  були здебільшого з України, проте долучилися також митці з Польщі та Угорщини.

Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
учасники Скульптурного симпозіуму від Pro Arte-Munkács

Проте особливою була й тематика  симпозіуму: емоції, які пережили ми всі за цей час, з 24.02.2022 р. Скульптури неймовірно передали всі емоції – біль, смуток, вдячність, оптимізм, боротьбу.

Незмінним було тільки те, що їх зустрічав та супроводжував завжди відкритий та з посмішкою Петро Матл, неймовірні гори, річка, нереальний парк та атмосфера у поєднанні з комфортними умовами перебування санаторію «Квітка полонини» та  Ямпільський піщаник ( робочий матеріал скульпторів, що є незмінним протягом довгих років).

Скульптурний симпозіум від "Про Арте Мункач"
санаторій «Квітка полонини»
Скульптурний симпозіум від "Про Арте Мункач"
Петро Матл

Скульптури, які народилися під час симпозіуму:

«Птах надії»

Україна хоче миру і звертається до всього світу з проханням про допомогу, щоб зупинити ворога й повернутися до мирного життя Алегорична композиція «Птах надії» — це меседж прогресивному людству: благання про допомогу та водночас подяка всім, хто підставляє плече нашій країні, наближаючи допомогу.

Скульптурний симпозіум від "Про Арте Мункач"
Автор: Сбітнєв Сергій, Член Національної спілки художників України, Харків
«Скульптура зі склом» 

Основна концепція скульптури полягає в композиціному зніменні кола, яке в свою чергу символізує український народ, який з початком війни почав тікати( міняти локацію). Скло – символ тих, хто віддав життя за перемогу, скло прозоре, але силуетом замикає коло.

Ян Роман, скульптор, Ужгород
Автор: Ян Роман, скульптор, Ужгород
«Віддзеркалення»

Людський простір об’ємний. Він існує не лише з нашим відчуттям самості, а і за дзеркальною поверхнею води, скла, навіть очей. Дивлячись у віддзеркалення ми бачимо себе, тобто одночасно ми є всюди, але крихкий світ віддзеркалення зникає навіть від дотика, будемо обережні, від дотика може зникнути і наш світ.

Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
Рідний Олександр, директор секції скульптури Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України
Автор: Рідний Олександр, директор секції скульптури Національної спілки художників УкраїниЗаслужений діяч мистецтв України
Пропеллери

Композиція зроблена з 2 пропелерів, які символізують настрій сьогодення.

Волосенко Олександр, Член Національної спілки художників України
Автор: Волосенко Олександр, Член Національної спілки художників України
Портрет
Piotr Bies, скульптор, DLA Польща Портрет
Автор: Piotr Bies, скульптор, DLA Польща
Прохожий

Оптимістичний чоловік, йде зорі на зустріч.

Пирогов Валерій, Харків, Член Національної спілки художників Укра
Автор: Пирогов Валерій, Харків, Член Національної спілки художників України
«Балада про поганих хлопців»

Ця копмозиція повертає нас в часи середньовіччя, де на старих станкових гравюрах , художники того часу зображували тодішні страхи мореплавців, де з бурхливого моря випливають чудернацькі невідомі їм істоти гігантського розміру: риби, кальмари, восьминоми і намагаються їх з’їсти.

Віктор Беспалько
Автор: Віктор Беспалько
Різдво херувима
 Матл Петро, скульптор, лауреат премії ім. Мункачі
Автор: Матл Петро, скульптор, лауреат премії ім. Мункачі
Колона пам’яті

Своєю роботою я хотів сказати, що все те, що з нами відбувається сьогодні, усе це довжелезний ланцюг подій пов’язаний з минулим і розтягнутий у просторі і часі.

Татарський Василь
Автор: Татарський Василь
«Протистояння»

Композиція побудована на різниці матеріалів, камінь у природному стані і геометрична форма металу. Конфлікт підкреслює динамічна діагональ, яка починається у основи і виходить на вершину композиції. Ми живемо у гущавині змін. Україна з цього протистояння вийде оновлена та відновить свою ідентичність.

ергій Якунін Львів, Член Національної спілки художників України
Автор: Сергій Якунін, Львів, Член Національної спілки художників України
«Кам’яна хвиля»

Коли твердість і м’якість єднаються в одну хвилю.

Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
Автор: Янош Дрієеньовскі

Скульптури традиційно залишаються в санаторії «Квітка полонини» терміном на три тижні для того , щоб всі бажаючі змогли подивитися та розгледіти їх, а далі кожна скульптура відправиться на своє вже постійне місце знаходження: одна з них залишиться в санаторії «Квітка полонини», як згадка про симпозіум, а решта буде розташована у прикордонних селах з Угорщиною на знак вдячності за підтримку України в стані війни.

Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács

Ми як маленькі мінеральні джерельця, які вливаються в потічки та створюють велику, бурхливу річку Тису – об’єднуємось та стаємо одним цілим і не важливо, яке в тебе походження, ти стаєш однією з багатьох частинок України, — організатор симпозіуму, скульптор, голова ГО Pro Arte-Munkács/«Про Арте Мункач» Петро Матл

Pro Arte-Munkács: про події , які відбулися під час симпозіуму:

  • Симпозіум розпочав свою роботу першого червня 2022 року
Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
  • В кінці першого тижня роботи симпозіуму – було здійснено робочу зустріч учасників симпозіуму та Голови Закарпатської обласної ради – Володимира Чубірко та Генерального консула Угорщини в місті Ужгород разом з генеральним директором ТОВ «Сузір’я» Павлом Ганинцем
Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
  • Презентація робіт митців та знайомство з їх творчістю на Творчому вечорі в Угорському домі ім. Мігая Мункачі ( Мукачево)
  • Закриття було святковим, адже було повне поважних гостей та друзів  : Заступниця голови Закарпатської обласної ради – Андріана Сушко, Директор департаменту культури, національностей та релігій – Євген Тищук, Перший заступник генерального кослула Угорщини в м. Ужгород Ласло Віда, Ректор Академії сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі Оксана Фурса та Голова наглядової ради Академії сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі Світлана Катенова,  Гейза Гулач – заступник голови  ГО «ТОВАРИСТВО УГОРСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ЗАКАРПАТТЯ», Заступник директора департаменту культури Закарпатської ОВА, національностей та релігій — начальник управління національностей та релігій Закарпатської ОВА Лях Олександр, Генеральний директор ТОВ «Сузір’я» санаторію «Квітка полонини» — Павло Ганинець, Голова Полянської ТГ – Іван Дрогобецький, в.о. голови Свалявської ТГ – Мирослава Скрипинець,  Очільник Закарпатської організації Національної спілки художників України — Борис КУЗЬМА, Голова спілки художників Свалявщини «АРТ Свалява» — Віталій Дорош, Товариство угорських митців Закарпаття ім. Імре Ревеса.
Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács
Скульптурний симпозіум від Pro Arte-Munkács

Симпозіуми вже давно об’єднали нас у велику родину, яка з кожним роком стає тільки більшою, стираються кордони завдяки мистецтву , яке твориться поруч з нами, —  співорганізатор, голова ГО «Сольва-прогрес» Маргарита Загуменнова

фото: Андрій та Іван Авдєєнко

Comments

[Fashion]

Vorozhbyt&Zemskova представили колекцію на Vienna Fashion Week

Vorozhbyt&Zemskova представили колекцію на Vienna Fashion Week

Український бренд Vorozhbyt&Zemskova представили колекцію SS23 на Vienna Fashion Week за підтримки Ініціативи “Support Ukrainian […]

AISENBERG: денім, що може говорити

AISENBERG: денім, що може говорити

Денім, що може говорити – фраза, яка яскраво описує бренд AISENBERG. Одеський лейбл якісного джинсового […]

Бренд одягу CHAYKOVSKA представив у Києві нову колекцію

CHAYKOVSKA: нова колекція у Києві

В рамках благодійного заходу на честь 19-річчя журналу Cosmo Lady пройшов показ нової колекції бренду […]

[People]

Uliana Royce: тільки, втративши себе, я знов почала писати

Uliana Royce: тільки, втративши себе, я знов почала писати

Українська виконавиця Uliana Royce презентувала новий трек «Омана». Пісня була написана під впливом трагедії в […]

Andrey Nechay презентував пісню "Не плач"

Andrey Nechay презентував пісню «Не плач»

Andrey Nechay — яскравий представник української музики, який відкриває нову хвилю сучасного саунду та створює […]

Виставка "Між небом та землею" відкрилась на Закарпатті

Виставка «Між небом та землею» відкрилась на Закарпатті

У закарпатському санаторії «Квітка полонини» відкрилась Благодійна виставка «Між небом та землею», ініціатором якої виступила […]

[ShowBiz]

Uliana Royce: тільки, втративши себе, я знов почала писати

Uliana Royce: тільки, втративши себе, я знов почала писати

Українська виконавиця Uliana Royce презентувала новий трек «Омана». Пісня була написана під впливом трагедії в […]

Andrey Nechay презентував пісню "Не плач"

Andrey Nechay презентував пісню «Не плач»

Andrey Nechay — яскравий представник української музики, який відкриває нову хвилю сучасного саунду та створює […]

10 пікапів від 10 зірок: надихаюча ініціатива від зірок

10 пікапів від 10 зірок: надихаюча ініціатива від зірок

Українські зірки об’єдналися, аби запустити надихаючу Ініціативу «10 пікапів від 10 зірок» і ще раз […]

[Music]

[Events]

Арт-проєкт RANA UA збирає кошти на будівництво хабу "Захисник"

Арт-проєкт RANA UA збирає кошти на будівництво хабу «Захисник»

У київському Міжнародному центрі культури та мистецтв відбулася урочиста презентація арт-проєкту RANA UA. Організатор заходу […]

Музичне шоу "ФАРБИ" у Києві

Музичне шоу «ФАРБИ» у Києві

6 грудня о 18:00 на сцені Молодого театру відбудеться найдобріша мистецька подія цього сезону — […]

Десятий "Осінній Ярмарок" у ресторані "Прага"

Десятий «Осінній Ярмарок» у ресторані «Прага»

У ресторані «Прага» відбувся вже десятий «Осінній Ярмарок», що встиг стати гарною традицією і одним з […]

Scroll Up